SÜPER HIZLI KARGO
KREDİ KARTLARINA 9 TAKSİT
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
15 GÜN İÇİNDE İADE VE DEĞİŞİM
DESTEK HATTI 444 5 732

Nikon D750 24-120mm VR DSLR Fotoğraf Makinesi İthalatçı Garantili (UV Filtre Hediyelidir)
10,080.00 TL
8,400.00 TL

0 oy ile 5 üzerinden 0.0 puan aldı

Yorum Yap | Yorum Oku
Adet
Süper Hızlı Kargo
9 Taksit
İade ve Değişim
128 bit SSL
Fiyatı düştüğünde e-posta ile haber ver

Paylaş


  • Hızlı, çok yönlü ve çevik D750 ile vizyonunuzu özgür bırakın. Her şeyin mümkün olduğu bir dünyada, bu tam çerçeveli 24,3 megapiksel canavarla her şeye cüret etme özgürlüğüne sahip olursunuz.

   Uzman görüntüleme teknolojisine sahip bu kompakt fotoğraf makinesine hiçbir şey engel olamaz. 

   Yeni tasarlanan FX biçimli sensör, yüksek ISO'larda her zamankinden daha net sonuçlar ile muhteşem bir görüntü kalitesi sunar. Son derece hassas AF performansı, 6,5 fps'ye kadar arka arkaya çekim hızı ve 1080/60p hızında Tam HD film kaydı ve değişken açılı ekranı size kendinizi ifade etme konusunda sınırsız özgürlük sunar. Dahili Wi-Fi sayesinde çarpıcı fotoğraflarınızı anında paylaşmak kolaydır.   24,3 MP FX BIÇIMLI SENSÖR

   Tam detay, tam özgürlük. Yepyeni sensör, geniş dinamik aralığın yanı sıra tüm ışık duyarlılık düzeylerinde temiz bir performans sergileyerek çarpıcı keskinliğe ve zengin renk tonlamasına sahip görüntüler elde etmenizi sağlar.

   MUHTEŞEM ISO

   Yüksek ISO seviyelerinde daha net, daha temiz ve daha keskin hatlara sahip resimler çekin. 100–12800 olan ISO aralığı, 50–51200'e (eşdeğeri) çıkarılabilir.    

   ÜSTÜN AF PERFORMANSI

   -3 EV'ye kadar duyarlı olan ve Nikon'un Grup Alan AF moduna sahip olan D750, karanlık durumlarda bile hedefinize inanılmaz bir hassaslıkla kilitlenir.    

   ZINCIRSIZ | NIKON D750 ILE YEPYENI ŞEYLER KEŞFEDIN

  • SAĞLAM EĞILEBILIR EKRAN

   Benzersiz açılardan fotoğraf ve film çekin. Ekran tamamen açılır ve 90 dereceye kadar yukarı, 75 dereceye kadar aşağı eğilir.


   DAHILI WI-FI

   Vizyonunuzu paylaşın. Uyumlu bir akıllı telefon veya tablet yoluyla etkileyici tam çerçeve fotoğraflar yükleyin. Ücretsiz Wireless Mobile Utility uygulamasını akıllı cihazınıza indirmeniz yeterlidir.¹    

   6,5 FPS'YE KADAR ARKA ARKAYA ÇEKIM HIZI

   Hızlı hareket eden konuları olağanüstü bir esneklikle yakalayın. FX ve DX biçimlerinde 6,5 fps'ye kadar kusursuz tam çözünürlüklü resimler çekin.    

   FILM YAPMA ÖZGÜRLÜĞÜ

   50p/60p hızında Full HD (1080p) filmler kaydedin. Çekim sırasında ISO 100'den ISO 51200'e (eşdeğeri) erişin; deklanşör hızını, diyaframı ve ses düzeylerini de kontrol edin. Özel film menüsü, tüm film ayarlarını tek bir yerde saklamanızı sağlar.    

   EXPEED 4

   Fotoğraf makinesinin genel performansını artırarak olağanüstü sonuçlar elde etmenizi sağlar. Üstün görüntü işleme ve ISO performansına olanak sağlar ve film çekimi sırasında yüksek kare hızlarına erişmenizi mümkün kılar.

   PICTURE CONTROL 2.0

   Durağan resimler ve video çekerken keskinleştirme, kontrast, parlaklık, renk ve doygunluk üzerinde tam kontrol sahibi olun. Maksimum dinamik aralık için Düz ayarını kullanarak çekim sonrasına kalan işlerinizi kolaylaştırın; Netlik özelliğiyle ayrıntılar üzerinde ince ayar yapın. Çekim yaparken ayarları görsel olarak değiştirebilir ve özel bir menüde filmlere ve durağan resimlere ayrılmış farklı kayıt seçenekleriyle çekim sürecini sorunsuz bir hale getirebilirsiniz.


   TOTAL DIGITAL IMAGING SYSTEM

   Geniş NIKKOR objektif aralığı ile D750’nin 24,3 MP sensörünün tam potansiyelini ortaya çıkarın. Olağanüstü yüksek çözüm gücüne sahip NIKKOR objektifler, farklı alanlardaki tüm fotoğrafçıların taleplerini karşılar. Nikon'un endüstri lideri Creative Lighting System özelliği ile tamamen uyumlu olan D750, hem fotoğraf makinesinde hem de bağımsız olarak yaratıcı flaş fotoğrafçılığına imkan sağlayan bir dizi çok yönlü Speedlight flaş birimi ile birlikte çalışabilir.

    

   ÇETIN VE DAYANIKLI

   Dayanıklı, hava sızdırmayan bir gövdeyle korunan D750, her türlü koşula hazırdır. Kevlar/karbon fiber kompozitinden üretilen deklanşör birimi 150.000 basış ile test edilmiştir ve takviyesiz, güçlü yapısı sayesinde fotoğraf makinesi hem hafif hem de dayanıklıdır.

    

   Renk ayarlı ekran: İş akışınıza uygun kişisel tercihlerinize göre renk dengesini ve parlaklığı istediğiniz yönde değiştirin. Yansıtmayan 8,0 cm (3,2 inç) genişliğindeki, 1229k noktalı RGBW LCD eğilebilir ekran, her koşulda esnek ve kolay kullanım imkanı sağlar.

   Enerji tasarrufu yapan tasarım: Tek bir şarjla daha uzun süre çekim yapın. Ultra kompakt ve hafif lityum-iyon şarj edilebilir EN-EL15 pilinin tek şarjıyla 1230'a kadar fotoğraf ve 55 dakikaya kadar film² çekebilirsiniz.

   Tam çerçeve taşınabilirlik: Üstün ergonomisi, hafif, takviyesiz fotoğraf makinesi gövdesi, gerçek tam çerçeve özgürlüğü sunmak için bir araya geliyor. Makinedeki sağlam tutucu, elinizin boyutu ne olursa olsun fotoğraf makinesinde güvenli bir tutuş sağlar ve fotoğraf makinesini uzun süre yorulmadan rahatça tutmanızı kolaylaştırır.

   Multi-CAM 3500FX 51 noktalı AF sistemi: Muhteşem tam çerçeve hassaslık. 9 nokta, 21 nokta ve 51 noktayı kapsayan ayarlarla yapılandırılabilir ve -3 EV'ye (ISO 100, 20°C/68°F) kadar hassastır. Hızlı kilitlenme ve genişletilmiş 'konuma göre kaydet' özelliklerine sahiptir. Merkezdeki on beş çapraz tip sensör, açık diyaframı f/5,6 veya daha hızlı olan AF NIKKOR objektiflerle uyumludur ve 11 merkezi netleme noktası f/8 düzeyindeki açık diyaframla çalışır.

   Grup Alan AF: Gelişmiş konu algılama ve izleme deneyimini yaşayın. Grup Alan AF modu, 5 farklı AF alanını durmaksızın izleyerek yüksek kontrastlı veya dikkat dağıtıcı arka planların önündeki nispeten küçük konular çekilirken gelişmiş çekim olanağı ve arka plan yalıtımı sunar. Kompozisyonun gereksinimlerine göre 5 noktalı AF alanının 51 noktalı dizi üzerinde konumu değiştirilebilir.

   Çok alanlı D Film: D Film, farklı koşullarda film çekimi için birden çok çerçeve biçimiyle yayın kalitesinde video çekilmesine olanak sağlar. D750, önemli ölçüde azaltılmış kumlanma, hare ve yanlış renk ile 50p/60p kare hızlarında FX ve DX biçimli Full HD (1080p) filmler kaydedebilir. Elektronik diyaframı kayıt sırasında kontrol edebilirsiniz ve fotoğraf makinesi temiz bir HDMI çıkışına sahiptir. Ayrıca tam çözünürlükte video görüntülerini aynı anda hem fotoğraf makinesine hem de harici kayıt cihazına kaydedebilirsiniz.

   Film yapma özgürlüğü: Film çekimi sırasında metrajınız üzerinde tam kontrole sahip olun. Çalışmak istediğiniz ISO ayarlarını ISO 100'den ISO 51200'e kadar (eşdeğeri) yapılandırabilir veya M modunda çekim yaparken maksimum Otomatik ISO aralığını ISO 200'den artırabilirsiniz. Nikon'un 3B kumlanma azaltma özelliği, yüksek duyarlılık düzeyinde çekim yapılırken rastgele kumlanmayı, dağılmayı ve ışık titremesini azaltır. Zebra modu, fotoğraf makinesinin ekranında tam olarak nerelerde parlak noktaların oluştuğunu gösterir.

   Yüksek kaliteli ses kontrolü: Üstün ses kontrolü ses kaydını geliştirirken genel olarak daha fazla esneklik sunar. Bir stereo mikrofon girişi ve ses çıkışı sayesinde, hem kayıttan önce hem de kayıt sırasında yalıtımlı bir biçimde ses düzeyinde ince ayar yapabilirsiniz. Dahili mikrofonla kayıt yaparken ses aralığını (geniş/ses) seçebilir ve rüzgar sesini azaltabilirsiniz.

   Yüksek Dinamik Aralık (HDR): Yüksek kontrastlı sahnelerin ayrıntılı resimlerini oluşturmak için deklanşöre tek basışta iki çekimi birleştirir.

   Fotoğraf makinesinde zaman aralığı işlevi: Basit menü işlemleri aracılığıyla pürüzsüz pozlama geçişlerine sahip zaman aralıklı çekimler oluşturun. Deklanşörü ön ayar aralıklarında tetiklemek için aralıklı çekim kullanma. Görüntüleri film dosyaları olarak kaydetmek ve normalden 24 ila 36.000 kez daha hızlı izleme hızlarında yavaş hareketleri hızlı izleme modunda göstermek için zaman aralıklı çekim kullanın.

   Efektler modu: Bir dizi özel efektle çekimleri eğlenceye çevirin ya da özel durum ve konumlar için Sahne Modlarını kullanın. Hem fotoğraf hem de filmlere uygulanabilen özel efektler arasında Seçici Renk, Renkli Hatlar, Minyatür Efekti ve Gece Görüşü de vardır. Çekim sırasında seçtiğiniz efektin önizlemesini yapabilir ve yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz.

   Sınırsız sürekli çekim: Sayısız resim çekerek göz alıcı ışık izi fotoğraflar elde edin. 4 saniye veya daha yavaş enstantane hızında sürekli deklanşör modunda çekim yapın ve medya kartınız ile pil ömrünüzün yettiği kadar yüksek kaliteli JPEG veya RAW görüntüler çekin. İki pozlama arasındaki zaman boşluğu son derece kısa olduğundan, yıldız izlerini veya araç ışıklarını üçüncü taraf yazılımları kullanarak kusursuz bir biçimde birleştirip göz alıcı bir efekt elde edebilirsiniz.

   Uzaktan işlem: Profesyonel kablosuz kontrol ve görüntü aktarımına yönelik özel aksesuarlarla iş akışınızı destekleyin. Fotoğraf makinesinin dahili Wi-Fi özelliğini ve özel WMU uygulamasını kullanarak akıllı cihazlarla deklanşöre uzaktan basabilirsiniz. Kablosuz çekim üzerinden daha fazla kontrole sahip olmak için WR-R10 Kablosuz Alıcı ve WR-T10 Kablosuz Verici kullanın ya da WR-1 Kablosuz Uzaktan Kumanda ile fotoğraf makinesi ayarlarınızı kontrol edin. Ethernet'e ve kablosuz LAN'a bağlanmak için isteğe bağlı UT-1 Veri Aktarıcısı ile WT-5 Kablosuz Verici kullanın.
   Tür:

  • Tek lens yansıtma dijital fotoğraf makinesi

  • Objektif yuvası:

  • Nikon F objektif yuvası (AF bağlantısı ve AF bağlantı yerleri vardır)

  • Etkin görüş açısı:

  • Nikon FX biçimi

  • Görüntü sensörü:

  • 35,9 x 24,0 mm CMOS

  • Toplam piksel:

  • 24,93 milyon

  • Toz azaltma sistemi:

  • Görüntü sensörü temizleme, Görüntüden Toz Giderme Özelliği referans verileri (Capture NX-D yazılımı gerekir)

  • Etkin piksel sayısı:

  • 24,3 milyon

  • Resim boyutu (piksel):

  • FX (36x24) görüntü alanı: (L) 6016 x 4016, (M) 4512 x 3008, (S) 3008 x 2008. 1,2x (30x20) görüntü alanı: (L) 5008 x 3336, (M) 3752 x 2504, (S) 2504 x 1664. DX (24x16) görüntü alanı: (L) 3936 x 2624, (M) 2944 x 1968, (S) 1968 x 1312. Film canlı görüntü modunda çekilen FX biçimli fotoğraflar: (L) 6016 x 3376, (M) 4512 x 2528, (S) 3008 x 1688. Film canlı görüntü modunda çekilen DX biçimli fotoğraflar: (L) 3936 x 2224, (M) 2944 x 1664, (S) 1968 x 1112. Not: Film canlı görüntü modunda çekilen fotoğrafların en boy oranı 16 : 9. Fotoğraf makinesi, DX ve FX tabanlı formatlardan seçim yapmanıza imkan sağlar.

  • Depolama - Dosya biçimi:

  • NEF (RAW): 12 veya 14 bit, kayıpsız sıkıştırılmış veya sıkıştırılmış. JPEG: İyi (yaklaşık 1 : 4), normal (yaklaşık 1 : 8) veya temel (yaklaşık 1 : 16) sıkıştırma seçenekleri sunar ve JPEG-Baseline ile uyumludur (Boyut öncelikli); En iyi kalitede sıkıştırma seçeneği mevcuttur. NEF (RAW) + JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf

  • Picture Control Sistemi:

  • Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara: Düz; seçilen Picture Control değiştirilebilir; özel Picture Control ayarları için depolama alanı mevcuttur

  • Medya:

  • SD, SDHC (UHS-I uyumluluğu), SDXC (UHS-I uyumluluğu)

  • Çift kart yuvası:

  • Yuva 2 kapasite aşımı veya yedekleme depolaması için ya da NEF+JPEG kullanılarak oluşturulan kopyaların ayrı depolaması için kullanılabilir; resimler kartlar arasında kopyalanabilir.

  • Dosya sistemi:

  • DCF 2.0, DPOF, Exif 2.3, PictBridge

  • Vizör:

  • Göz düzeyinde beşli prizma tek lens yansıtmalı vizör

  • Çerçeve alanı:

  • FX (36x24): Yaklaşık olarak %100 yatay ve %100 düşey. 1,2x (30x20): Yaklaşık olarak %97 yatay ve %97 düşey. DX (24x16): Yaklaşık olarak %97 yatay ve %97 düşey

  • Büyütme:

  • Yaklaşık olarak 0,7 x (sonsuzda 50 mm f/1,4 objektif, –1,0 m-1)

  • Göz temas noktası:

  • 21 mm (–1,0 m-1; vizörün göz merceği objektif yüzeyinin merkezinden)

  • Diyoptri ayarı:

  • –3 – +1 m-1

  • Netleme ekranı:

  • AF alanı braketlerine sahip (kadraj kılavuz çizgileri görüntülenebilir) B tipi BriteView Clear Matte Mark III ekran

  • Yansıma aynası:

  • Hızlı dönüş türü

  • Alan derinliği önizleme:

  • Evet. Evet. Pv düğmesine basıldığında objektif diyaframı kullanıcı (A ve M modu) veya fotoğraf makinesi (diğer modlar) tarafından seçilen bir değerde durdurulur.

  • Objektif diyaframı:

  • Anlık dönüş, elektronik kontrol

  • Uyumlu objektifler:

  • G, E ve D tipi objektifler (PC objektifler için bazı kısıtlamalar geçerlidir) ve DX objektifler (DX 24 x 16 1,5x görüntü alanı kullanan), AI-P NIKKOR objektifler ve CPU olmayan AI objektiflerin (yalnızca A ve M modları) de dahil olduğu AF NIKKOR objektiflerle uyumludur. IX NIKKOR objektifler, F3AF,'ye yönelik objektifler ve AI olmayan objektifler kullanılamaz. Elektronik telemetre, en fazla f/5,6 veya daha hızlı maksimum diyagrama sahip objektiflerle kullanılabilir (elektronik telemetre, f/8 veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektiflerde 11 netleme noktasını destekler.)

  • Deklanşör tipi:

  • Elektronik olarak kontrol edilen dikey hareketli odak düzlemli deklanşör

  • Enstantene hızı:

  • 1/3 veya 1/2 EV'lik adımlarla 1/4000 – 30 s; uzun pozlama, X200

  • Flaş senkronizasyon hızı

  • X=1/200 s; 1/250 s veya daha düşük hızda deklanşörle senkronize olur (flaş aralığı 1/200 ve 1/250 s arasında hızlara denk düşer)

  • Deklanşör modları:

  • S (tek kare), CL (sürekli yavaş hız), CH (sürekli yüksek hız), Q (sessiz deklanşör), Otomatik zamanlama, MUP (ayna kaldırma), Qc (sessiz sürekli deklanşör)

  • Kare ilerleme hızı:

  • Yaklaşık 5 fps, 1-6 fps (SY), 6,5 fps, (CH) veya 3 fps (Qc)

  • Otomatik zamanlama:

  • 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 0,5, 1, 2 veya 3 s aralıklarla 1–9 pozlama

  • Uzaktan kumanda modları:

  • Gecikmeli uzaktan kumanda; hızlı uzaktan kumanda, uzaktan ayna kaldırma (ML-L3)

  • Pozlama ölçümü:

  • Yaklaşık 91K (91.000) piksel RGB sensörü kullanan TTL pozlama ölçümü

  • Ölçüm yöntemi:

  • Matris: 3B renkli matris ölçümü II (G, E ve D tipi objektifler); renkli matris ölçümü III (diğer CPU objektifleri); kullanıcı tarafından objektif verileri sağlanırsa CPU olmayan objektiflerde de renkli matris ölçümü kullanılabilir. Merkez ağırlıklı: Ağırlığın yaklaşık %75'i, karenin ortasındaki 12 mm'lik daireye verilir. Dairenin çapı 8, 15 veya 20 mm olarak değiştirilebilir ya da ağırlık tüm çerçevenin ortalamasına göre belirlenebilir (CPU olmayan objektifler 12 mm'lik daire kullanır). Noktasal: Seçilen netleme noktası etrafındaki 4 mm'lik daireyi (karenin yaklaşık %1,5'i) ölçer (CPU olmayan objektif kullanılıyorsa merkezi netleme noktasındadır). Parlaklık ağırlıklı: G, E ve D tipi objektiflerle kullanılabilir; başka objektifler kullanıldığında merkez ağırlıklı ile eşdeğerdir.

  • Ölçüm aralığı (ISO 100, f/1,4 objektif, 20°C/68°F):

  • Matris, merkez ağırlıklı veya parlaklık ağırlıklı ölçüm: 0–20 EV. Noktasal ölçüm: 2–20 EV

  • Pozlama ölçüm bağlantısı:

  • CPU, AI

  • Mod:

  • Otomatik modlar (otomatik; otomatik (flaş kapalı)); sahne modları (portre; manzara; çocuk; spor; yakın plan; gece portresi; gece manzarası; parti/iç mekan; plaj/kar; gün batımı; alacakaranlık/şafak; evcil hayvan portresi; mum ışığı; çiçek açması; sonbahar renkleri; yiyecek); özel efekt modları (gece görüşü; renk taslağı; minyatür efekti; seçici renk; siluet; fazla ışık; az ışık); değişken program (P) ile programlanmış otomatik; enstantane öncelikli otomatik (S); diyafram öncelikli otomatik (A); manuel (M); U1 (kullanıcı ayarları 1); U2 (kullanıcı ayarları 2)

  • Pozlama telafisi:

  • P, S, A, M, SAHNE ve gece görüşü modlarında 1/3 ve 1/2 EV'lik adımlarla –5 – +5 EV aralığında ayarlanabilir

  • Pozlama basamaklama:

  • 1/3, 1/2, 2/3 veya 1 EV'lik adımlarla 2 – 9 kare, 2 veya 3 EV'lik adımlarla 2 – 5 kare

  • Pozlama kilidi:

  • AE-L/AF-L düğmesi ile algılanan değerde kilitlenen ışık düzeyi

  • ISO duyarlılığı

  • 1/3 veya 1/2 EV'lik adımlarla ISO 100 – 12800. ISO 100'ün altında yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7 veya 1 EV (ISO 50 dengi) ya da yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1 veya 2 EV (ISO 51200 dengi) ISO 12800 veya üzeri olarak da ayarlanabilir; otomatik ISO duyarlılığı kontrolü mevcuttur

  • Etkin D-Lighting:

  • Otomatik, Ekstra yüksek, Yüksek, Normal, Düşük, Kapalı

  • ADL basamaklama:

  • Tek kare için seçilen değer kullanılarak 2 kare veya tüm kareler için ön ayarlı değerler kullanılarak 3–5 kare

  • Otomatik netleme:

  • TTL kademe belirlemeli Nikon Advanced Multi-CAM 3500 II otomatik netleme sensör modülü, ince ayar ve 51 netleme noktası (15 çapraz tip sensör dahil; 11 sensör tarafından f/8 desteklenir) ve AF yardımcı aydınlatması (aralık yaklaşık 0,5–3 m/1 ft 8 inç–9 ft 10 inç)

  • Algılama aralığı:

  • –3 – +19 EV (ISO 100, 20 °C/68 °F)

  • Objektif sürekli servosu:

  • Otomatik netleme (AF): Single-sürekli servo AF (AF-S); Sürekli-servo AF (AF-C); Otomatik AF-S/AF-C seçimi (AF-A); tahminli netleme izleme, konu durumuna göre otomatik olarak etkinleştirilir. Manuel netleme (M): Elektronik telemetre kullanılabilir

  • Netleme noktaları:

  • 51 veya 11 netleme noktası arasından seçilebilir

  • AF alan modu:

  • Tek nokta AF, 9, 21 veya 51 noktalı dinamik alan AF, 3D-izleme, grup alan AF, otomatik alan AF

  • Netleme kilidi:

  • Netleme, deklanşöre yarım basılarak (Single-sürekli servo AF) veya AE-L/AF-L düğmesine basılarak kilitlenebilir

  • Dahili Flaş:

  • Otomatik, portre, çocuk, yakın plan, gece portre, parti/iç mekan, evcil hayvan portresi, renk taslağı: Otomatik açılan otomatik flaş P, S, A, M, yiyecek: Düğmeye basarak manuel açılan flaş

  • Kılavuz Numarası:

  • Manuel flaşla (m/ft, ISO 100, 20 °C/68 °F) yaklaşık 12/39, 12/39

  • Flaş kontrolü:

  • TTL: Dahili flaşta 91k (91.000) pikselli RGB sensörü kullanılarak i-TTL flaş kontrolü mümkündür; matris, merkez ağırlıklı ve parlaklık ağırlıklı ölçümde dijital SLR için i-TTL dengeli dolgu flaşı, noktasal ölçümde ise dijital SLR için standart i-TTL flaş kullanılır.

  • Flaş modu:

  • Otomatik, kırmızı göz azaltma işlevli otomatik, otomatik yavaş senkron, kırmızı göz azaltma işlevli otomatik yavaş senkron, dolgu flaşı, kırmızı göz azaltma, yavaş senkron, kırmızı göz azaltma işlevli yavaş senkron, yavaş senkronlu arka perde, arka perde senkronu, kapalı, Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon desteklenir

  • Flaş telafisi:

  • 1/3 veya 1/2 EV'lik adımlarla -3 – +1 EV

  • Flaş basamaklama

  • 1/3, 1/2, 2/3 veya 1 EV'lik adımlarla 2 – 9 kare. 2 veya 3 EV'lik adımlarla 2–5 kare

  • Flaş hazır göstergesi:

  • Dahili flaş veya isteğe bağlı flaş birimi tamamen şarj olduğunda yanar, flaş tam performansla kullanıldıktan sonra yanıp söner

  • Aksesuar yuvası:

  • Senkronizasyon ve veri bağlantılarına ve güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvası

  • Nikon Creative Lighting System (CLS):

  • Nikon CLS desteklenir; ayar düğmesi modu vardır

  • Senkron Terminali:

  • AS-15 senkron terminal adaptörü (ayrı satılır)

  • Beyaz dengesi:

  • Otomatik (2 tür), ampul ışığı, floresan (7 tür), doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden belirlenen beyaz ayarı (6'ya kadar değer saklanabilir, canlı görüntüleme sırasında noktasal beyaz dengesi ölçümü kullanılabilir), renk sıcaklığını (2500 K–10000 K) seçme işlemlerinin hepsi ince ayarlardan yapılabilir

  • Beyaz dengesi basamaklama:

  • 1, 2 veya 3 EV'lik adımlarla 2–3 kare

  • Canlı görüntü - Modlar:

  • Canlı görüntü fotoğrafçılığı (durağan görüntüler), Film canlı görüntü (filmler)

  • Canlı görüntü - Objektif sürekli servosu:

  • Otomatik netleme (AF): Single-sürekli servo AF (AF-S); devamlı servo AF (AF-F). Manuel netleme (M)

  • Canlı görüntü - AF-alan modu:

  • Yüz öncelikli AF, Geniş alan AF, Normal alan AF, Konu izleme AF

  • Canlı görüntü - Otomatik:

  • Kare içinde herhangi bir yerde kontrast ölçümlü AF (yüz öncelikli AF veya konu izleme AF seçildiğinde, fotoğraf makinesi netleme noktasını otomatik olarak seçer)

  • Film - Ölçüm:

  • Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozlama ölçümü

  • Film - Ölçüm yöntemi:

  • Matris, merkez ağırlıklı veya parlaklık ağırlıklı:

  • Film - Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı

  • 1920 x 1080; 60p (aşamalı), 50 p, 30 p; 25p, 24 p. 1280 x 720; 60 p, 50 p. 60 p, 50 p, 30p, 25 p ve 24 p için gerçek kare hızları sırasıyla 59,94, 50, 29,97, 25 ve 23,976 fps'dir; seçenekler hem yüksek hem de normal resim kalitesini destekler

  • Film - Dosya biçimi:

  • MOV

  • Film - Video sıkışırma:

  • H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması

  • Film - Ses kayıt biçimi:

  • Lineer PCM

  • Film - Ses kayıt cihazı:

  • Yerleşik veya harici stereo mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir

  • Ekran:

  • Diyagonal olarak 8 cm (3,2 inç). Yaklaşık 170° resim açısı, %100 çerçeve alanına sahip, parlaklık ve açı ayarlı, düşük ısılı polisilikon, eğilebilir TFT LCD. Yaklaşık 1229k noktalı (VGA; 640 x RGBW x 480 = 1.228.800 nokta)

  • İzleme:

  • Tam çerçeve veya küçük resimler (4, 9 veya 72 görüntü veya takvim) halinde izleme, izleme zoom işlevi, film izleme, fotoğraf ve/veya film slayt gösterileri, histogram ekran, parlak noktalar, fotoğraf bilgileri, konum verileri ekranı ve otomatik görüntü döndürme

  • USB:

  • Yüksek Hızlı USB; yerleşik USB bağlantı noktalarına bağlanılması önerilir

  • HDMI çıkışı:

  • C tipi HDMI konektör

  • Ses girişi:

  • Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)

  • Ses çıkışı:

  • Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)

  • Aksesuar bağlantısı:

  • Kablosuz uzaktan kumandalar: WR-1, WR-R10 (ayrı satılır). Uzaktan kumanda kablosu: MC-DC2 (ayrı satılır). GPS ünitesi: GP-1/GP-1A (ayrı satılır)

  • Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları:

  • IEEE 802.11b, IEEE 802.11g

  • Wi-Fi (Kablosuz LAN) iletişim protokolleri:

  • IEEE 802.11b: DSSS/CCK IEEE 802.11g: OFDM

  • Wi-Fi (Kablosuz LAN) çalışma frekansı:

  • 2412-2462 MHz (1-11 kanalları arası)

  • Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı):

  • Yaklaşık 30 m/98 ft (parazit olmadığı varsayılır. Sinyal gücüne ve arada engel olup olmadığına göre menzil değişiklik gösterebilir)

  • Wi-Fi (Kablosuz LAN) veri aralıkları (gerçek ölçülen değerler):

  • 54 Mbps. IEEE standardına göre en yüksek mantıksal veri hızı. Gerçek hız farklı olabilir.

  • Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği:

  • Doğrulama: Açık sistem, WPA2-PSK. Şifreleme: AES

  • Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri:

  • Altyapı

  • Desteklenen diller:

  • Arapça, Bengal dili, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Kore dili, Marathi dili, Norveç dili, Farsça, Lehçe, Portekizce (Portekiz ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveç dili, Tamil dili, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnam dili

  • Pil:

  • Bir adet EN-EL15 şarj Edilebilir Li-ion pil

  • Pil tutucu:

  • Bir Nikon EN-EL15 şarj edilebilir Li-ion pil içeren isteğe bağlı MB-D16 çok yönlü pil paketi veya altı adet AA alkalin, Ni-MH veya lityum pil

  • AC adaptörü:

  • EH-5b AC adaptör; EP-5B güç konektörü (ayrı satılır) gerekir

  • Tripod yuvası:

  • 1/4 inç (ISO 1222)

  • Boyutlar ( GxYxD):

  • Yaklaşık 140.5 x 113 x 78 mm (5,6 x 4,5 x 3,1 inç)

  • Ağırlık:

  • Gövde kapağı olmadan, pil ve bellek kartı ile birlikte yaklaşık 840 g (1 lb 13,7 ons); yaklaşık 750 g (1 lb 10,5 ons; yalnızca fotoğraf makinesi gövdesi)

  • Çalışma ortamı - Sıcaklık:

  • 0 °C – 40 °C (+32 °F – 104 °F)

  • Çalışma ortamı - Nem:

  • %85 veya altı (yoğunlaşmasız)

  • Verilen aksesuarlar:

  • DK-21 Vizör Lastiği, BF-1B Gövde Kapağı, terminal kapağıyla birlikte EN-EL15 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, MH-25a Pil Şarj Cihazı (ya AC duvar adaptörü ya da ürünün satıldığı ülke veya bölgeye göre farklılık gösteren türde bir güç kablosuyla birlikte verilir), DK-5 Göz Merceği Kapağı, UC-E17 USB Kablo, AN-DC14 Askı, ViewNX 2 yükleyici

Adınız
E-Posta Adresiniz
Güvenlik Resmi
Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
Güvenlik Resmi
Yorumunuz
Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
Bu kısma kampayalar ile ilgili text girilecek
 • Ürün Bilgileri

   • Hızlı, çok yönlü ve çevik D750 ile vizyonunuzu özgür bırakın. Her şeyin mümkün olduğu bir dünyada, bu tam çerçeveli 24,3 megapiksel canavarla her şeye cüret etme özgürlüğüne sahip olursunuz.

    Uzman görüntüleme teknolojisine sahip bu kompakt fotoğraf makinesine hiçbir şey engel olamaz. 

    Yeni tasarlanan FX biçimli sensör, yüksek ISO'larda her zamankinden daha net sonuçlar ile muhteşem bir görüntü kalitesi sunar. Son derece hassas AF performansı, 6,5 fps'ye kadar arka arkaya çekim hızı ve 1080/60p hızında Tam HD film kaydı ve değişken açılı ekranı size kendinizi ifade etme konusunda sınırsız özgürlük sunar. Dahili Wi-Fi sayesinde çarpıcı fotoğraflarınızı anında paylaşmak kolaydır.    24,3 MP FX BIÇIMLI SENSÖR

    Tam detay, tam özgürlük. Yepyeni sensör, geniş dinamik aralığın yanı sıra tüm ışık duyarlılık düzeylerinde temiz bir performans sergileyerek çarpıcı keskinliğe ve zengin renk tonlamasına sahip görüntüler elde etmenizi sağlar.

    MUHTEŞEM ISO

    Yüksek ISO seviyelerinde daha net, daha temiz ve daha keskin hatlara sahip resimler çekin. 100–12800 olan ISO aralığı, 50–51200'e (eşdeğeri) çıkarılabilir.     

    ÜSTÜN AF PERFORMANSI

    -3 EV'ye kadar duyarlı olan ve Nikon'un Grup Alan AF moduna sahip olan D750, karanlık durumlarda bile hedefinize inanılmaz bir hassaslıkla kilitlenir.     

    ZINCIRSIZ | NIKON D750 ILE YEPYENI ŞEYLER KEŞFEDIN

   • SAĞLAM EĞILEBILIR EKRAN

    Benzersiz açılardan fotoğraf ve film çekin. Ekran tamamen açılır ve 90 dereceye kadar yukarı, 75 dereceye kadar aşağı eğilir.


    DAHILI WI-FI

    Vizyonunuzu paylaşın. Uyumlu bir akıllı telefon veya tablet yoluyla etkileyici tam çerçeve fotoğraflar yükleyin. Ücretsiz Wireless Mobile Utility uygulamasını akıllı cihazınıza indirmeniz yeterlidir.¹     

    6,5 FPS'YE KADAR ARKA ARKAYA ÇEKIM HIZI

    Hızlı hareket eden konuları olağanüstü bir esneklikle yakalayın. FX ve DX biçimlerinde 6,5 fps'ye kadar kusursuz tam çözünürlüklü resimler çekin.     

    FILM YAPMA ÖZGÜRLÜĞÜ

    50p/60p hızında Full HD (1080p) filmler kaydedin. Çekim sırasında ISO 100'den ISO 51200'e (eşdeğeri) erişin; deklanşör hızını, diyaframı ve ses düzeylerini de kontrol edin. Özel film menüsü, tüm film ayarlarını tek bir yerde saklamanızı sağlar.     

    EXPEED 4

    Fotoğraf makinesinin genel performansını artırarak olağanüstü sonuçlar elde etmenizi sağlar. Üstün görüntü işleme ve ISO performansına olanak sağlar ve film çekimi sırasında yüksek kare hızlarına erişmenizi mümkün kılar.

    PICTURE CONTROL 2.0

    Durağan resimler ve video çekerken keskinleştirme, kontrast, parlaklık, renk ve doygunluk üzerinde tam kontrol sahibi olun. Maksimum dinamik aralık için Düz ayarını kullanarak çekim sonrasına kalan işlerinizi kolaylaştırın; Netlik özelliğiyle ayrıntılar üzerinde ince ayar yapın. Çekim yaparken ayarları görsel olarak değiştirebilir ve özel bir menüde filmlere ve durağan resimlere ayrılmış farklı kayıt seçenekleriyle çekim sürecini sorunsuz bir hale getirebilirsiniz.


    TOTAL DIGITAL IMAGING SYSTEM

    Geniş NIKKOR objektif aralığı ile D750’nin 24,3 MP sensörünün tam potansiyelini ortaya çıkarın. Olağanüstü yüksek çözüm gücüne sahip NIKKOR objektifler, farklı alanlardaki tüm fotoğrafçıların taleplerini karşılar. Nikon'un endüstri lideri Creative Lighting System özelliği ile tamamen uyumlu olan D750, hem fotoğraf makinesinde hem de bağımsız olarak yaratıcı flaş fotoğrafçılığına imkan sağlayan bir dizi çok yönlü Speedlight flaş birimi ile birlikte çalışabilir.

     

    ÇETIN VE DAYANIKLI

    Dayanıklı, hava sızdırmayan bir gövdeyle korunan D750, her türlü koşula hazırdır. Kevlar/karbon fiber kompozitinden üretilen deklanşör birimi 150.000 basış ile test edilmiştir ve takviyesiz, güçlü yapısı sayesinde fotoğraf makinesi hem hafif hem de dayanıklıdır.

     

    Renk ayarlı ekran: İş akışınıza uygun kişisel tercihlerinize göre renk dengesini ve parlaklığı istediğiniz yönde değiştirin. Yansıtmayan 8,0 cm (3,2 inç) genişliğindeki, 1229k noktalı RGBW LCD eğilebilir ekran, her koşulda esnek ve kolay kullanım imkanı sağlar.

    Enerji tasarrufu yapan tasarım: Tek bir şarjla daha uzun süre çekim yapın. Ultra kompakt ve hafif lityum-iyon şarj edilebilir EN-EL15 pilinin tek şarjıyla 1230'a kadar fotoğraf ve 55 dakikaya kadar film² çekebilirsiniz.

    Tam çerçeve taşınabilirlik: Üstün ergonomisi, hafif, takviyesiz fotoğraf makinesi gövdesi, gerçek tam çerçeve özgürlüğü sunmak için bir araya geliyor. Makinedeki sağlam tutucu, elinizin boyutu ne olursa olsun fotoğraf makinesinde güvenli bir tutuş sağlar ve fotoğraf makinesini uzun süre yorulmadan rahatça tutmanızı kolaylaştırır.

    Multi-CAM 3500FX 51 noktalı AF sistemi: Muhteşem tam çerçeve hassaslık. 9 nokta, 21 nokta ve 51 noktayı kapsayan ayarlarla yapılandırılabilir ve -3 EV'ye (ISO 100, 20°C/68°F) kadar hassastır. Hızlı kilitlenme ve genişletilmiş 'konuma göre kaydet' özelliklerine sahiptir. Merkezdeki on beş çapraz tip sensör, açık diyaframı f/5,6 veya daha hızlı olan AF NIKKOR objektiflerle uyumludur ve 11 merkezi netleme noktası f/8 düzeyindeki açık diyaframla çalışır.

    Grup Alan AF: Gelişmiş konu algılama ve izleme deneyimini yaşayın. Grup Alan AF modu, 5 farklı AF alanını durmaksızın izleyerek yüksek kontrastlı veya dikkat dağıtıcı arka planların önündeki nispeten küçük konular çekilirken gelişmiş çekim olanağı ve arka plan yalıtımı sunar. Kompozisyonun gereksinimlerine göre 5 noktalı AF alanının 51 noktalı dizi üzerinde konumu değiştirilebilir.

    Çok alanlı D Film: D Film, farklı koşullarda film çekimi için birden çok çerçeve biçimiyle yayın kalitesinde video çekilmesine olanak sağlar. D750, önemli ölçüde azaltılmış kumlanma, hare ve yanlış renk ile 50p/60p kare hızlarında FX ve DX biçimli Full HD (1080p) filmler kaydedebilir. Elektronik diyaframı kayıt sırasında kontrol edebilirsiniz ve fotoğraf makinesi temiz bir HDMI çıkışına sahiptir. Ayrıca tam çözünürlükte video görüntülerini aynı anda hem fotoğraf makinesine hem de harici kayıt cihazına kaydedebilirsiniz.

    Film yapma özgürlüğü: Film çekimi sırasında metrajınız üzerinde tam kontrole sahip olun. Çalışmak istediğiniz ISO ayarlarını ISO 100'den ISO 51200'e kadar (eşdeğeri) yapılandırabilir veya M modunda çekim yaparken maksimum Otomatik ISO aralığını ISO 200'den artırabilirsiniz. Nikon'un 3B kumlanma azaltma özelliği, yüksek duyarlılık düzeyinde çekim yapılırken rastgele kumlanmayı, dağılmayı ve ışık titremesini azaltır. Zebra modu, fotoğraf makinesinin ekranında tam olarak nerelerde parlak noktaların oluştuğunu gösterir.

    Yüksek kaliteli ses kontrolü: Üstün ses kontrolü ses kaydını geliştirirken genel olarak daha fazla esneklik sunar. Bir stereo mikrofon girişi ve ses çıkışı sayesinde, hem kayıttan önce hem de kayıt sırasında yalıtımlı bir biçimde ses düzeyinde ince ayar yapabilirsiniz. Dahili mikrofonla kayıt yaparken ses aralığını (geniş/ses) seçebilir ve rüzgar sesini azaltabilirsiniz.

    Yüksek Dinamik Aralık (HDR): Yüksek kontrastlı sahnelerin ayrıntılı resimlerini oluşturmak için deklanşöre tek basışta iki çekimi birleştirir.

    Fotoğraf makinesinde zaman aralığı işlevi: Basit menü işlemleri aracılığıyla pürüzsüz pozlama geçişlerine sahip zaman aralıklı çekimler oluşturun. Deklanşörü ön ayar aralıklarında tetiklemek için aralıklı çekim kullanma. Görüntüleri film dosyaları olarak kaydetmek ve normalden 24 ila 36.000 kez daha hızlı izleme hızlarında yavaş hareketleri hızlı izleme modunda göstermek için zaman aralıklı çekim kullanın.

    Efektler modu: Bir dizi özel efektle çekimleri eğlenceye çevirin ya da özel durum ve konumlar için Sahne Modlarını kullanın. Hem fotoğraf hem de filmlere uygulanabilen özel efektler arasında Seçici Renk, Renkli Hatlar, Minyatür Efekti ve Gece Görüşü de vardır. Çekim sırasında seçtiğiniz efektin önizlemesini yapabilir ve yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz.

    Sınırsız sürekli çekim: Sayısız resim çekerek göz alıcı ışık izi fotoğraflar elde edin. 4 saniye veya daha yavaş enstantane hızında sürekli deklanşör modunda çekim yapın ve medya kartınız ile pil ömrünüzün yettiği kadar yüksek kaliteli JPEG veya RAW görüntüler çekin. İki pozlama arasındaki zaman boşluğu son derece kısa olduğundan, yıldız izlerini veya araç ışıklarını üçüncü taraf yazılımları kullanarak kusursuz bir biçimde birleştirip göz alıcı bir efekt elde edebilirsiniz.

    Uzaktan işlem: Profesyonel kablosuz kontrol ve görüntü aktarımına yönelik özel aksesuarlarla iş akışınızı destekleyin. Fotoğraf makinesinin dahili Wi-Fi özelliğini ve özel WMU uygulamasını kullanarak akıllı cihazlarla deklanşöre uzaktan basabilirsiniz. Kablosuz çekim üzerinden daha fazla kontrole sahip olmak için WR-R10 Kablosuz Alıcı ve WR-T10 Kablosuz Verici kullanın ya da WR-1 Kablosuz Uzaktan Kumanda ile fotoğraf makinesi ayarlarınızı kontrol edin. Ethernet'e ve kablosuz LAN'a bağlanmak için isteğe bağlı UT-1 Veri Aktarıcısı ile WT-5 Kablosuz Verici kullanın.
    Tür:

   • Tek lens yansıtma dijital fotoğraf makinesi

   • Objektif yuvası:

   • Nikon F objektif yuvası (AF bağlantısı ve AF bağlantı yerleri vardır)

   • Etkin görüş açısı:

   • Nikon FX biçimi

   • Görüntü sensörü:

   • 35,9 x 24,0 mm CMOS

   • Toplam piksel:

   • 24,93 milyon

   • Toz azaltma sistemi:

   • Görüntü sensörü temizleme, Görüntüden Toz Giderme Özelliği referans verileri (Capture NX-D yazılımı gerekir)

   • Etkin piksel sayısı:

   • 24,3 milyon

   • Resim boyutu (piksel):

   • FX (36x24) görüntü alanı: (L) 6016 x 4016, (M) 4512 x 3008, (S) 3008 x 2008. 1,2x (30x20) görüntü alanı: (L) 5008 x 3336, (M) 3752 x 2504, (S) 2504 x 1664. DX (24x16) görüntü alanı: (L) 3936 x 2624, (M) 2944 x 1968, (S) 1968 x 1312. Film canlı görüntü modunda çekilen FX biçimli fotoğraflar: (L) 6016 x 3376, (M) 4512 x 2528, (S) 3008 x 1688. Film canlı görüntü modunda çekilen DX biçimli fotoğraflar: (L) 3936 x 2224, (M) 2944 x 1664, (S) 1968 x 1112. Not: Film canlı görüntü modunda çekilen fotoğrafların en boy oranı 16 : 9. Fotoğraf makinesi, DX ve FX tabanlı formatlardan seçim yapmanıza imkan sağlar.

   • Depolama - Dosya biçimi:

   • NEF (RAW): 12 veya 14 bit, kayıpsız sıkıştırılmış veya sıkıştırılmış. JPEG: İyi (yaklaşık 1 : 4), normal (yaklaşık 1 : 8) veya temel (yaklaşık 1 : 16) sıkıştırma seçenekleri sunar ve JPEG-Baseline ile uyumludur (Boyut öncelikli); En iyi kalitede sıkıştırma seçeneği mevcuttur. NEF (RAW) + JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf

   • Picture Control Sistemi:

   • Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara: Düz; seçilen Picture Control değiştirilebilir; özel Picture Control ayarları için depolama alanı mevcuttur

   • Medya:

   • SD, SDHC (UHS-I uyumluluğu), SDXC (UHS-I uyumluluğu)

   • Çift kart yuvası:

   • Yuva 2 kapasite aşımı veya yedekleme depolaması için ya da NEF+JPEG kullanılarak oluşturulan kopyaların ayrı depolaması için kullanılabilir; resimler kartlar arasında kopyalanabilir.

   • Dosya sistemi:

   • DCF 2.0, DPOF, Exif 2.3, PictBridge

   • Vizör:

   • Göz düzeyinde beşli prizma tek lens yansıtmalı vizör

   • Çerçeve alanı:

   • FX (36x24): Yaklaşık olarak %100 yatay ve %100 düşey. 1,2x (30x20): Yaklaşık olarak %97 yatay ve %97 düşey. DX (24x16): Yaklaşık olarak %97 yatay ve %97 düşey

   • Büyütme:

   • Yaklaşık olarak 0,7 x (sonsuzda 50 mm f/1,4 objektif, –1,0 m-1)

   • Göz temas noktası:

   • 21 mm (–1,0 m-1; vizörün göz merceği objektif yüzeyinin merkezinden)

   • Diyoptri ayarı:

   • –3 – +1 m-1

   • Netleme ekranı:

   • AF alanı braketlerine sahip (kadraj kılavuz çizgileri görüntülenebilir) B tipi BriteView Clear Matte Mark III ekran

   • Yansıma aynası:

   • Hızlı dönüş türü

   • Alan derinliği önizleme:

   • Evet. Evet. Pv düğmesine basıldığında objektif diyaframı kullanıcı (A ve M modu) veya fotoğraf makinesi (diğer modlar) tarafından seçilen bir değerde durdurulur.

   • Objektif diyaframı:

   • Anlık dönüş, elektronik kontrol

   • Uyumlu objektifler:

   • G, E ve D tipi objektifler (PC objektifler için bazı kısıtlamalar geçerlidir) ve DX objektifler (DX 24 x 16 1,5x görüntü alanı kullanan), AI-P NIKKOR objektifler ve CPU olmayan AI objektiflerin (yalnızca A ve M modları) de dahil olduğu AF NIKKOR objektiflerle uyumludur. IX NIKKOR objektifler, F3AF,'ye yönelik objektifler ve AI olmayan objektifler kullanılamaz. Elektronik telemetre, en fazla f/5,6 veya daha hızlı maksimum diyagrama sahip objektiflerle kullanılabilir (elektronik telemetre, f/8 veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektiflerde 11 netleme noktasını destekler.)

   • Deklanşör tipi:

   • Elektronik olarak kontrol edilen dikey hareketli odak düzlemli deklanşör

   • Enstantene hızı:

   • 1/3 veya 1/2 EV'lik adımlarla 1/4000 – 30 s; uzun pozlama, X200

   • Flaş senkronizasyon hızı

   • X=1/200 s; 1/250 s veya daha düşük hızda deklanşörle senkronize olur (flaş aralığı 1/200 ve 1/250 s arasında hızlara denk düşer)

   • Deklanşör modları:

   • S (tek kare), CL (sürekli yavaş hız), CH (sürekli yüksek hız), Q (sessiz deklanşör), Otomatik zamanlama, MUP (ayna kaldırma), Qc (sessiz sürekli deklanşör)

   • Kare ilerleme hızı:

   • Yaklaşık 5 fps, 1-6 fps (SY), 6,5 fps, (CH) veya 3 fps (Qc)

   • Otomatik zamanlama:

   • 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 0,5, 1, 2 veya 3 s aralıklarla 1–9 pozlama

   • Uzaktan kumanda modları:

   • Gecikmeli uzaktan kumanda; hızlı uzaktan kumanda, uzaktan ayna kaldırma (ML-L3)

   • Pozlama ölçümü:

   • Yaklaşık 91K (91.000) piksel RGB sensörü kullanan TTL pozlama ölçümü

   • Ölçüm yöntemi:

   • Matris: 3B renkli matris ölçümü II (G, E ve D tipi objektifler); renkli matris ölçümü III (diğer CPU objektifleri); kullanıcı tarafından objektif verileri sağlanırsa CPU olmayan objektiflerde de renkli matris ölçümü kullanılabilir. Merkez ağırlıklı: Ağırlığın yaklaşık %75'i, karenin ortasındaki 12 mm'lik daireye verilir. Dairenin çapı 8, 15 veya 20 mm olarak değiştirilebilir ya da ağırlık tüm çerçevenin ortalamasına göre belirlenebilir (CPU olmayan objektifler 12 mm'lik daire kullanır). Noktasal: Seçilen netleme noktası etrafındaki 4 mm'lik daireyi (karenin yaklaşık %1,5'i) ölçer (CPU olmayan objektif kullanılıyorsa merkezi netleme noktasındadır). Parlaklık ağırlıklı: G, E ve D tipi objektiflerle kullanılabilir; başka objektifler kullanıldığında merkez ağırlıklı ile eşdeğerdir.

   • Ölçüm aralığı (ISO 100, f/1,4 objektif, 20°C/68°F):

   • Matris, merkez ağırlıklı veya parlaklık ağırlıklı ölçüm: 0–20 EV. Noktasal ölçüm: 2–20 EV

   • Pozlama ölçüm bağlantısı:

   • CPU, AI

   • Mod:

   • Otomatik modlar (otomatik; otomatik (flaş kapalı)); sahne modları (portre; manzara; çocuk; spor; yakın plan; gece portresi; gece manzarası; parti/iç mekan; plaj/kar; gün batımı; alacakaranlık/şafak; evcil hayvan portresi; mum ışığı; çiçek açması; sonbahar renkleri; yiyecek); özel efekt modları (gece görüşü; renk taslağı; minyatür efekti; seçici renk; siluet; fazla ışık; az ışık); değişken program (P) ile programlanmış otomatik; enstantane öncelikli otomatik (S); diyafram öncelikli otomatik (A); manuel (M); U1 (kullanıcı ayarları 1); U2 (kullanıcı ayarları 2)

   • Pozlama telafisi:

   • P, S, A, M, SAHNE ve gece görüşü modlarında 1/3 ve 1/2 EV'lik adımlarla –5 – +5 EV aralığında ayarlanabilir

   • Pozlama basamaklama:

   • 1/3, 1/2, 2/3 veya 1 EV'lik adımlarla 2 – 9 kare, 2 veya 3 EV'lik adımlarla 2 – 5 kare

   • Pozlama kilidi:

   • AE-L/AF-L düğmesi ile algılanan değerde kilitlenen ışık düzeyi

   • ISO duyarlılığı

   • 1/3 veya 1/2 EV'lik adımlarla ISO 100 – 12800. ISO 100'ün altında yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7 veya 1 EV (ISO 50 dengi) ya da yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1 veya 2 EV (ISO 51200 dengi) ISO 12800 veya üzeri olarak da ayarlanabilir; otomatik ISO duyarlılığı kontrolü mevcuttur

   • Etkin D-Lighting:

   • Otomatik, Ekstra yüksek, Yüksek, Normal, Düşük, Kapalı

   • ADL basamaklama:

   • Tek kare için seçilen değer kullanılarak 2 kare veya tüm kareler için ön ayarlı değerler kullanılarak 3–5 kare

   • Otomatik netleme:

   • TTL kademe belirlemeli Nikon Advanced Multi-CAM 3500 II otomatik netleme sensör modülü, ince ayar ve 51 netleme noktası (15 çapraz tip sensör dahil; 11 sensör tarafından f/8 desteklenir) ve AF yardımcı aydınlatması (aralık yaklaşık 0,5–3 m/1 ft 8 inç–9 ft 10 inç)

   • Algılama aralığı:

   • –3 – +19 EV (ISO 100, 20 °C/68 °F)

   • Objektif sürekli servosu:

   • Otomatik netleme (AF): Single-sürekli servo AF (AF-S); Sürekli-servo AF (AF-C); Otomatik AF-S/AF-C seçimi (AF-A); tahminli netleme izleme, konu durumuna göre otomatik olarak etkinleştirilir. Manuel netleme (M): Elektronik telemetre kullanılabilir

   • Netleme noktaları:

   • 51 veya 11 netleme noktası arasından seçilebilir

   • AF alan modu:

   • Tek nokta AF, 9, 21 veya 51 noktalı dinamik alan AF, 3D-izleme, grup alan AF, otomatik alan AF

   • Netleme kilidi:

   • Netleme, deklanşöre yarım basılarak (Single-sürekli servo AF) veya AE-L/AF-L düğmesine basılarak kilitlenebilir

   • Dahili Flaş:

   • Otomatik, portre, çocuk, yakın plan, gece portre, parti/iç mekan, evcil hayvan portresi, renk taslağı: Otomatik açılan otomatik flaş P, S, A, M, yiyecek: Düğmeye basarak manuel açılan flaş

   • Kılavuz Numarası:

   • Manuel flaşla (m/ft, ISO 100, 20 °C/68 °F) yaklaşık 12/39, 12/39

   • Flaş kontrolü:

   • TTL: Dahili flaşta 91k (91.000) pikselli RGB sensörü kullanılarak i-TTL flaş kontrolü mümkündür; matris, merkez ağırlıklı ve parlaklık ağırlıklı ölçümde dijital SLR için i-TTL dengeli dolgu flaşı, noktasal ölçümde ise dijital SLR için standart i-TTL flaş kullanılır.

   • Flaş modu:

   • Otomatik, kırmızı göz azaltma işlevli otomatik, otomatik yavaş senkron, kırmızı göz azaltma işlevli otomatik yavaş senkron, dolgu flaşı, kırmızı göz azaltma, yavaş senkron, kırmızı göz azaltma işlevli yavaş senkron, yavaş senkronlu arka perde, arka perde senkronu, kapalı, Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon desteklenir

   • Flaş telafisi:

   • 1/3 veya 1/2 EV'lik adımlarla -3 – +1 EV

   • Flaş basamaklama

   • 1/3, 1/2, 2/3 veya 1 EV'lik adımlarla 2 – 9 kare. 2 veya 3 EV'lik adımlarla 2–5 kare

   • Flaş hazır göstergesi:

   • Dahili flaş veya isteğe bağlı flaş birimi tamamen şarj olduğunda yanar, flaş tam performansla kullanıldıktan sonra yanıp söner

   • Aksesuar yuvası:

   • Senkronizasyon ve veri bağlantılarına ve güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvası

   • Nikon Creative Lighting System (CLS):

   • Nikon CLS desteklenir; ayar düğmesi modu vardır

   • Senkron Terminali:

   • AS-15 senkron terminal adaptörü (ayrı satılır)

   • Beyaz dengesi:

   • Otomatik (2 tür), ampul ışığı, floresan (7 tür), doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden belirlenen beyaz ayarı (6'ya kadar değer saklanabilir, canlı görüntüleme sırasında noktasal beyaz dengesi ölçümü kullanılabilir), renk sıcaklığını (2500 K–10000 K) seçme işlemlerinin hepsi ince ayarlardan yapılabilir

   • Beyaz dengesi basamaklama:

   • 1, 2 veya 3 EV'lik adımlarla 2–3 kare

   • Canlı görüntü - Modlar:

   • Canlı görüntü fotoğrafçılığı (durağan görüntüler), Film canlı görüntü (filmler)

   • Canlı görüntü - Objektif sürekli servosu:

   • Otomatik netleme (AF): Single-sürekli servo AF (AF-S); devamlı servo AF (AF-F). Manuel netleme (M)

   • Canlı görüntü - AF-alan modu:

   • Yüz öncelikli AF, Geniş alan AF, Normal alan AF, Konu izleme AF

   • Canlı görüntü - Otomatik:

   • Kare içinde herhangi bir yerde kontrast ölçümlü AF (yüz öncelikli AF veya konu izleme AF seçildiğinde, fotoğraf makinesi netleme noktasını otomatik olarak seçer)

   • Film - Ölçüm:

   • Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozlama ölçümü

   • Film - Ölçüm yöntemi:

   • Matris, merkez ağırlıklı veya parlaklık ağırlıklı:

   • Film - Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı

   • 1920 x 1080; 60p (aşamalı), 50 p, 30 p; 25p, 24 p. 1280 x 720; 60 p, 50 p. 60 p, 50 p, 30p, 25 p ve 24 p için gerçek kare hızları sırasıyla 59,94, 50, 29,97, 25 ve 23,976 fps'dir; seçenekler hem yüksek hem de normal resim kalitesini destekler

   • Film - Dosya biçimi:

   • MOV

   • Film - Video sıkışırma:

   • H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması

   • Film - Ses kayıt biçimi:

   • Lineer PCM

   • Film - Ses kayıt cihazı:

   • Yerleşik veya harici stereo mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir

   • Ekran:

   • Diyagonal olarak 8 cm (3,2 inç). Yaklaşık 170° resim açısı, %100 çerçeve alanına sahip, parlaklık ve açı ayarlı, düşük ısılı polisilikon, eğilebilir TFT LCD. Yaklaşık 1229k noktalı (VGA; 640 x RGBW x 480 = 1.228.800 nokta)

   • İzleme:

   • Tam çerçeve veya küçük resimler (4, 9 veya 72 görüntü veya takvim) halinde izleme, izleme zoom işlevi, film izleme, fotoğraf ve/veya film slayt gösterileri, histogram ekran, parlak noktalar, fotoğraf bilgileri, konum verileri ekranı ve otomatik görüntü döndürme

   • USB:

   • Yüksek Hızlı USB; yerleşik USB bağlantı noktalarına bağlanılması önerilir

   • HDMI çıkışı:

   • C tipi HDMI konektör

   • Ses girişi:

   • Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)

   • Ses çıkışı:

   • Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)

   • Aksesuar bağlantısı:

   • Kablosuz uzaktan kumandalar: WR-1, WR-R10 (ayrı satılır). Uzaktan kumanda kablosu: MC-DC2 (ayrı satılır). GPS ünitesi: GP-1/GP-1A (ayrı satılır)

   • Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları:

   • IEEE 802.11b, IEEE 802.11g

   • Wi-Fi (Kablosuz LAN) iletişim protokolleri:

   • IEEE 802.11b: DSSS/CCK IEEE 802.11g: OFDM

   • Wi-Fi (Kablosuz LAN) çalışma frekansı:

   • 2412-2462 MHz (1-11 kanalları arası)

   • Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı):

   • Yaklaşık 30 m/98 ft (parazit olmadığı varsayılır. Sinyal gücüne ve arada engel olup olmadığına göre menzil değişiklik gösterebilir)

   • Wi-Fi (Kablosuz LAN) veri aralıkları (gerçek ölçülen değerler):

   • 54 Mbps. IEEE standardına göre en yüksek mantıksal veri hızı. Gerçek hız farklı olabilir.

   • Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği:

   • Doğrulama: Açık sistem, WPA2-PSK. Şifreleme: AES

   • Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri:

   • Altyapı

   • Desteklenen diller:

   • Arapça, Bengal dili, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Kore dili, Marathi dili, Norveç dili, Farsça, Lehçe, Portekizce (Portekiz ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveç dili, Tamil dili, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnam dili

   • Pil:

   • Bir adet EN-EL15 şarj Edilebilir Li-ion pil

   • Pil tutucu:

   • Bir Nikon EN-EL15 şarj edilebilir Li-ion pil içeren isteğe bağlı MB-D16 çok yönlü pil paketi veya altı adet AA alkalin, Ni-MH veya lityum pil

   • AC adaptörü:

   • EH-5b AC adaptör; EP-5B güç konektörü (ayrı satılır) gerekir

   • Tripod yuvası:

   • 1/4 inç (ISO 1222)

   • Boyutlar ( GxYxD):

   • Yaklaşık 140.5 x 113 x 78 mm (5,6 x 4,5 x 3,1 inç)

   • Ağırlık:

   • Gövde kapağı olmadan, pil ve bellek kartı ile birlikte yaklaşık 840 g (1 lb 13,7 ons); yaklaşık 750 g (1 lb 10,5 ons; yalnızca fotoğraf makinesi gövdesi)

   • Çalışma ortamı - Sıcaklık:

   • 0 °C – 40 °C (+32 °F – 104 °F)

   • Çalışma ortamı - Nem:

   • %85 veya altı (yoğunlaşmasız)

   • Verilen aksesuarlar:

   • DK-21 Vizör Lastiği, BF-1B Gövde Kapağı, terminal kapağıyla birlikte EN-EL15 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, MH-25a Pil Şarj Cihazı (ya AC duvar adaptörü ya da ürünün satıldığı ülke veya bölgeye göre farklılık gösteren türde bir güç kablosuyla birlikte verilir), DK-5 Göz Merceği Kapağı, UC-E17 USB Kablo, AN-DC14 Askı, ViewNX 2 yükleyici

 • Taksit Seçenekleri
 • Yorumlar
  Adınız
  E-Posta Adresiniz
  Güvenlik Resmi
  Lütfen resimdeki 3 karakterli yazıyı kutuya sırasıyla yazınız
  Güvenlik Resmi
  Yorumunuz
  Ürüne ait yorum kaydı bulunamadı!
 • Kampanyalar
  Bu kısma kampayalar ile ilgili text girilecek
Nikon D7100 Body DSLR Fotoğraf Makinesi İthalatçı Garantili
$ 829.00
$ 994.80
Nikon D7200 Body DSLR Fotoğraf Makinesi İthalatçı Garantili
$ 1,045.00
$ 1,254.00
Nikon D5300 Body DSLR Fotoğraf Makinesi İthalatçı Garantili
$ 620.00
$ 744.00
Nikon D610 Body DSLR Fotoğraf Makinesi İthalatçı Garantili
$ 1,400.00
$ 1,680.00
Nikon D750 Body DSLR Fotoğraf Makinesi İthalatçı Garantili
$ 1,925.00
$ 2,310.00
Tavsiye Edilen Ürünler
Nikon D750 24-120mm VR DSLR Fotoğraf Makinesi İthalatçı Garantili (UV Filtre Hediyelidir)
8,400.00 TL
Adet
444 5 732

Türkiye'nin Her yerinden Tek Numara

Her Cihazdan Erişim

Tüm cihazlardan istediğiniz an alışveriş keyfi

Güvenli Alışveriş

Daha güvenli alışveriş için SSL güvenlik sertifikası

Kolay İade

Alışveriş sonrasında müşteri memnuniyeti